Lekarz wymienił trzy najgorsze produkty spożywcze, bez których wiele osób nie może przeżyć dnia

Amerykańska dietetyczka Olivia Hedlund wymieniła pokarmy, które zaleca wykluczyć z codziennej diety. Wyszczególniono, że lista obejmuje rzeczy, bez których wiele osób nie wyobraża sobie dnia.

Jednym z zaleceń jest rezygnacja z kawy z ulicznych ekspresów i kawiarek.

„Taka kawa nie tylko może spleśnieć, ale także zawiera wiele szkodliwych dodatków” – cytuje dietetyka Pronews.gr.

Hedlund radzi pić sprawdzoną kawę domowej roboty, która nie zawiera pestycydów.

Dietetyk wymienił mięso roślinne jako produkt z niejasnymi dodatkami, wskazując, że czasami w składzie znajdują się niebezpieczne oleje. Jednak dla większości dbających o zdrowie wegetarian produkt ten stał się czymś, bez czego nie mogą przeżyć dnia.

Amerykański dietetyk wypowiedział się również przeciwko płatkom śniadaniowym.

„Nie ma żadnych korzyści zdrowotnych z rozpoczynania poranka od skoku poziomu cukru we krwi” – powiedziała Hedlund, dodając, że zaleca pokarmy białkowe na śniadanie.

Również dr Mark Gadzian, onkolog, ostrzegł, że sosy do dań mięsnych mogą być równie niebezpieczne jak rozgotowany kebab. Wiele ketchupów zawiera mieszankę ukrytych cukrów, soli, wzmacniaczy smaku i konserwantów.

„A tańsze sosy zawierają tłuszcze trans” – podsumował specjalista.

Czytać:
mikstura z czosnku miodu i cytryny na cholesterol
A-cardin opinie
Tricho Mist

Władysław Kowalski
Władysław Kowalski
Zajmuję stanowisko Redaktora Naczelnego portalu poświęconego tematyce zdrowia, odchudzania, fitnessu i odżywiania. Moja ścieżka zawodowa przebiega przez treningi personalne i doradztwo dietetyczne, gdzie zgromadziłem bogate doświadczenie. Pociąga mnie kultura zdrowego stylu życia i jej wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pomaganie ludziom w osiągnięciu harmonii ciała i umysłu. W swoją pracę angażuję się całym sercem i jestem doceniana za swoją wiedzę i doświadczenie. Chętnie dzielę się moimi spostrzeżeniami i zaleceniami, starając się wspierać wszystkich, którzy szukają zdrowia i dobrego samopoczucia.
Przeczytaj także:  5 powodów, dla których warto udać się do urologa
Portal medyczny, wszystko o zdrowiu człowieka