Lekarze określili najlepszy czas na ćwiczenia w celu obniżenia poziomu cukru

Nowe badanie przeprowadzone w Hiszpanii wykazało, że osoby z nadwagą lub otyłością powinny ćwiczyć wieczorami, aby kontrolować poziom cukru we krwi.

Endokrynolodzy śledzili poziom cukru we krwi i aktywność fizyczną u 186 dorosłych osób z nadwagą lub otyłością, zwracając uwagę na to, czy ćwiczyli między 6 rano a południem, południem a 18:00, czy 18:00 a północą.

Wieczorne ćwiczenia fizyczne wiązały się z niższym dziennym, nocnym i całkowitym poziomem cukru we krwi u mężczyzn i kobiet. Związek ten był silniejszy u uczestników ze stanem przedcukrzycowym, poważnym schorzeniem, które może prowadzić do cukrzycy typu 2. Wyniki badań zostaną opublikowane jeszcze w tym roku w Obesity, flagowym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Otyłości.

Brytyjscy naukowcy doszli do podobnych wniosków w kwietniu, sugerując, że aktywność fizyczna wieczorem może prowadzić do niższego poziomu cukru we krwi rano. Inne badanie wykazało, że ćwiczenia pod koniec dnia, zwłaszcza po posiłku, mogą pomóc w kontrolowaniu skoków poziomu cukru we krwi, donosi The New York Post.

Ponadto amerykańskie badanie z maja 2023 r. wykazało, że dorośli z cukrzycą typu 2 mieli lepszy poziom cukru we krwi, gdy byli najbardziej aktywni między 13:43 a 17:00 .

Władysław Kowalski
Władysław Kowalski
Zajmuję stanowisko Redaktora Naczelnego portalu poświęconego tematyce zdrowia, odchudzania, fitnessu i odżywiania. Moja ścieżka zawodowa przebiega przez treningi personalne i doradztwo dietetyczne, gdzie zgromadziłem bogate doświadczenie. Pociąga mnie kultura zdrowego stylu życia i jej wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pomaganie ludziom w osiągnięciu harmonii ciała i umysłu. W swoją pracę angażuję się całym sercem i jestem doceniana za swoją wiedzę i doświadczenie. Chętnie dzielę się moimi spostrzeżeniami i zaleceniami, starając się wspierać wszystkich, którzy szukają zdrowia i dobrego samopoczucia.
Przeczytaj także:  Ile jajek dziennie można jeść bez ryzyka dla zdrowia?
Portal medyczny, wszystko o zdrowiu człowieka